Czy samochody elektryczne są bezpieczne?
Przewiń do artykułu
Menu

CleanTechnica całkiem niedawno opublikowała szczegółowy raport na temat bezpieczeństwa w samochodach elektrycznych. Co z niego wynika? Pojazdy elektryczne są bezpieczniejsze, niż te napędzane benzyną lub olejem napędowym.

Inżynierowie i projektanci pojazdów elektrycznych twierdzą, że możliwość projektowania samochodów bez konieczności umieszczania w nim elementów układu paliwowego pozwala zachować mnóstwo miejsca, które można wykorzystać lepiej na rzecz bezpieczeństwa pasażerów.

Niejednokrotnie odnotowano, że dobrym przykładem samochodu elektrycznego zaprojektowanego od podstaw jest Tesla Model S. Jego akumulator stanowi część konstrukcyjną i jest umiejscowiony bardzo nisko. To polepsza nie tylko dużą już dynamikę samochodu, ale również usztywnia podwozie, co dodatkowo zwiększa integralność konstrukcji.

Tesla Model S

Grafika: http://moto.pl/MotoPL/56,88389,23061426,tesla-sprzedaje-wiecej-modelu-s-niz-mercedes-i-bmw-swoich-flagowych.html

W ten sposób nie różni się ona od tej w pojazdach formuły E lub 1, których silniki i akumulatory stanowią część strukturalną samochodów.

Obniżenie środka ciężkości, usprawnienie części konstrukcyjnych i duże tzw. strefy zgniotu to kilka prostych, ale efektywnych działań, które wynoszą standardy bezpieczeństwa samochodów elektrycznych na wyższy poziom.

Źródło:

Grafika:

  • https://www.youtube.com/watch?v=uecPZvDPQgg
 
Planergia poleca:
Autor artykułu:
planergia

Czym się zajmujemy? Łączymy z energią... Odnawialne źródła energii, energooszczędne budownictwo, termomodernizacja i skuteczna walka z niską emisją - u nas znajdziesz wszystko, co potrzbne aby sprawnie, bezpiecznie i efektywnie przeprowadzić i sfinansować swoją inwestycję. Planergia Informacje, Technologie i Finanse są dla Ciebie!

info@planergia.pl