Kotły na pellet z biomasy - rozmowa z ekspertem oraz inwestorem
Przewiń do artykułu
Menu

Dlaczego kotły na pellet wyróżniają się wśród urządzeń grzewczych dostępnych na rynku? Czy jakość paliwa ma duże znaczenie? Jak ustrzec się najczęstszych błędów popełnianych przez inwestorów? Odpowiedzi udzielą dr. inż. Michał Chabiński z Politechniki Śląskiej oraz Bogusław Powaga z Akademii Viessman, a także sami użytkownicy takich urządzeń.

Właściciele domów bez podłączenia do sieci gazowej, a także ci, dla których inne rozwiązania systemu grzewczego są zbyt kosztowne, powinni zainteresować się kotłami pelletowymi. Są prawie bezobsługowe, czyste, ekologiczne (należą do urządzeń działających na biomasę, jaką są m. in. pellety), praktycznie nie brudzą. To wszystko sprawia, że ich popularność wciąż rośnie. Zapraszamy do zapoznania się z przygotowanym przez nas materiałem wideo, który znaleźć można poniżej.

 

 

Przy wyborze kotła na pellet najważniejszą wskazówka dla kupującego powinna być jakość urządzenia. Jak ją rozpoznać? Porównać wagę kilku urządzeń, radzą specjaliści. Kocioł zbyt lekki jest wykonany z gorszych materiałów, dlatego lepiej wybrać ten, który waży nieco więcej. Palnik w urządzeniu musi mieć zdolność do tzw. samoczyszczenia i pracować od jesieni do wiosny, bez konieczności ingerencji z zewnątrz. To charakteryzuje urządzenia wysokiej jakości.

Oprócz jakości samego kotła bardzo ważna jest jakość spalanego w nim pelletu. Im wyższa, tym sprawność urządzenia większa, uzysk cieplny wyższy, a w dodatku kocioł nie jest narażony na uszkodzenie.

Właściciele domów, którzy wymienili kotły węglowe na pelletowe deklarują, że nie wróciliby już do ogrzewania swoich budynków „po staremu”.

Grafika:

 
Planergia poleca:
Autor artykułu:
planergia

Czym się zajmujemy? Łączymy z energią... Odnawialne źródła energii, energooszczędne budownictwo, termomodernizacja i skuteczna walka z niską emisją - u nas znajdziesz wszystko, co potrzbne aby sprawnie, bezpiecznie i efektywnie przeprowadzić i sfinansować swoją inwestycję. Planergia Informacje, Technologie i Finanse są dla Ciebie!

info@planergia.pl