System opustów vs net-billing - rozpisujemy różnice w formie tabeli
Przewiń do artykułu
Menu

Nowy system rozliczania energii wytworzonej przez instalacje fotowoltaiczne tuż za rogiem. Decyzja o wprowadzeniu net-billingu po 31 marca 2022 roku mocno wstrząsnęła nie tylko branżą, ale i osobami rozważającymi inwestycję we własną mikroinstalację w ciągu najbliższych miesięcy. Sporo inwestorów prywatnych wciąż głowi się, jak rzeczywiście będzie wyglądał proces rozliczenia energii wytworzonej ze słońca, jakie będą z korzyści z własnej instalacji i czy w ogóle jakieś będą. Dla tych osób przygotowaliśmy porównanie dwóch systemów rozliczeń (net-meteringu i net-billingu) w formie tabeli.

Jeśli szukasz informacji wyłącznie o nowym systemie rozliczania energii z fotowoltaiki (net-billingu), zapraszamy do przeczytania tekstu Net billing - nowy system rozliczeń. Pisaliśmy też o tym, jakie będą zasady rozbudowy istniejącej już instalacji fotowoltaicznej po dacie 31 marca 2022 roku. Tym razem porównamy funkcjonujący do tej pory system opustów oraz wprowadzony nowelizacją ustawy o odnawialnych źródłach energii net-billing.

 

 

Grafika:

 
Planergia poleca:
Autor artykułu:
planergia

Czym się zajmujemy? Łączymy z energią... Odnawialne źródła energii, energooszczędne budownictwo, termomodernizacja i skuteczna walka z niską emisją - u nas znajdziesz wszystko, co potrzbne aby sprawnie, bezpiecznie i efektywnie przeprowadzić i sfinansować swoją inwestycję. Planergia Informacje, Technologie i Finanse są dla Ciebie!

info@planergia.pl